Dachówki nowoczesne

Strona Główna > Oferta > Dachówki nowoczesne

Dachówki ceramiczne nowoczesne to obecnie bardzo modne dachówki o prostych kształtach, najczęściej prostokąta i o płaskiej powierzchni bez fali.  To właśnie ta prosta, prawie minimalistyczna, geometryczna forma wyróżnia je spośród innych modeli dachówek ceramicznych.

Dachówki płaskie mają specjalne zamki wyprofilowane na górnych oraz bocznych krawędziach, służące do montażu i poprawienia szczelności pokrycia dachowego

Dachówki płaskie najlepiej prezentują się na dwuspadowych dachach, lub prostych dachach kopertowych, gdzie w pełni wykorzystane są ich walory. Płaskie dachówki ceramiczne warto wybrać zwłaszcza jako pokrycie na dużych połaciach budynków  utrzymanych w nowoczesnym stylu, gdzie inny kształt dachówki mógłby sprawić wrażenie ciężkiego.

Dachówka płaska stosowana jest także na coraz częściej projektowanych  domach z dachami bez okapów, aby podkreślić projektowaną bryłę, lub podkreślą również urok modnych obecnie willi w stylu południowym, z rozłożystymi połaciami dachów czteropołaciowych z niewielkim spadkiem.

Modele z naszej oferty: dachówkę płaską Volnay i dachówkę Giverny (obie pochodzą od francuskiego producenta dachówek Terreal) ponadto można montować również na elewacji . Takie rozwiązanie jest ciekawą formą użycia dachówek  do wykończenia budynków, coraz częściej stosowaną w  nowoczesnej architekturze.

Co ważne dachówki płaskie występują w różnych formatach, na dachyrustykalne.pl dostępna jest duża dachówka płaska Volnay o  zużyciu 10 szt./m2 oraz jej mniejszy odpowiednik dachówka Giverny o zużyciu 18-20 szt./m2. Wraz z rozbudowanym systemem akcesoriów ceramicznych takich jak gąsiory, dachówki połówkowe, podwójne występujących w różnych stylach zapewnia dopasowanie do wymagań różnych projektów budynków.

Dachówki nowoczesne z naszej oferty, to nie tylko najbardziej popularne utrzymane w ciemnej tonacji kolory dachówek– antracytowy, czarny czy matowy ciemny brąz. To również  kolory różnych odcieni czerwieni i żółci, a nawet unikalny jeśli chodzi o dachówki ceramiczne kolor jasno szary.

Kolory dachówek Terral są stonowane, eleganckie  lekko cieniowane, pięknie komponują się z ceglaną elewacją w naturalnych kolorach czy z elewacjami w domach drewnianych.

Dachówki  Volnay czy Giverny zapewniają  oryginalną estetykę i w zależności od doboru koloru do projektu domu będą tworzyć nowoczesną, jednorodną całość awangardową nutą lub bardziej tradycyjną nutą.