Oferta

Strona Główna > Oferta > Dachówka Marsylka Tognana Classic

Tognana dachówka Marsylka Classic

Dachówka Marsylka Tognana Classic

Dachówka Marsylka Classic Tognana – ta dachówka ceramiczna to dokładna reprodukcja pierwszej dachówki o tym profilu, która została wyprodukowana na początku ubiegłego stulecia w Marsylii. Model ten jest prawie całkowicie uniwersalny pozwala na nawet częściową przebudowę starych dachów. Kilku centymetrowa możliwość przesuwu pozwala na dostosowanie tej dachówki do różnych dachów.

Dachówka Marsylka Tognana w modelu Classic jest dostępna w kolorze naturalnej czerwieni.

◊ Cena dachówki podawana jest w indywidualnie kalkulowanej wycenie.

Firma Tognana uzyskała potwierdzenie zgodności dachówek z normami UNI EN 1304, EN 538/539-1/539-2/1024, EN 533/2 oraz na mrozoodporność dla krajów Europy Północnej.
Certyfikaty CE znajdziecie Państwo w zakładce Pliki do pobrania na naszej stronie.

 

Inne dachówki marsylki tej firmy to Marsylka Tognana oraz Marsylka Flexi Tognana.

Dostępne odcienie
Tognana dachówka Marsylka Classic kolor naturalna czerwień
Szczegóły techniczne
Nazwa Marsylka Classic Tognana
Typ dachówki zakładkowa
Wymiary w cm 41,5 x 24
Waga 1 szt. 2,8 kg
Ilość szt. na m2 13,5-14,5
Kolory naturalna czerwień
Powierzchnia naturalna
Ilość szt. na palecie 240
Minimalne nachylenie połaci dachu 35 %
Rozstaw łat w cm 34,5-36,0
Gwarancja 20 lat
Kraj pochodzenia Włochy
O Firmie

Firma Tognana to doświadczenie  zdobyte w ciągu 194 lat produkcji dachówek i materiałów ceramicznych. Jeden z zakładów należących do firmy zaopatrywał w dachówki ceramiczne Wenecję już od 1820 roku. Przez  ten czas z pasją rozwijała się produkcja dachówek uzupełniana kolejno o modele dachówki Marsylki, później Portugalki przez wspaniały Royal Coppo a ostatnio model Tuscany Coppo.

Aby uzyskać długotrwały produkt o doskonałej jakości, nie wymagający konserwacji  laboratorium firmy Tognana starannie dobiera mieszanki wyłącznie wysokogatunkowej gliny z Niziny Weneckiej.

Wszystkie fazy procesu produkcji są skomputeryzowane i sterowane w taki sposób, aby uzyskać najwyższe standardy jakości. Analizy zgodności z normami przeprowadzane są codziennie według zaprogramowanego układu pobierania próbek do testów.

Obecność na rynku we Włoszech i w Europie przez 194 lat to najbardziej jednoznaczne potwierdzenie jakości i prestiżu firmy Tognana.

 

Powrót do listy produktów