Dachówki Tegolaia

Strona Główna > Oferta > Dachówki Tegolaia

Początek Grupy Tegolaia to koniec drugiej wojny światowej, gdzie w w regionie Trevigiano doszło do połączenia 2 fabryk cegieł, które działały jeszcze od poprzedniego wieku. Spadkobiercy dwóch rodzin przedsiębiorców Giovanni Caberlotto i Alessandro Tognana rozpoczęli wówczas projekt budowy nowego pieca, który zamiast tworzyć wiele różnych materiałów budowlanych specjalizowałby się w jednym produkcie: charakterystycznej dachówce znanej jako "coppo".

Tak właśnie w 1959 r. powstała Tegolaia, co potwierdza dalekowzroczność dwóch młodych przedsiębiorców i jednoczesnego boomu gospodarczego w tamtym okresie. Firma rozwija się, dopóki nie stanie się Gruppo Industriale Tegolaia, włoskim liderem w produkcji zarówno terakoty, jak i betonu "coppi" oraz dachówek ceramicznych między innymi słynących z niepowtarzalnych kolorów dachówek mnich-mniszka, i innych w innowacyjnych materiałów budowlanych.

Dachówki mnich-mniszka "coppi", pochodzące z zakładów Grupy Tegolaila to dachówki oraz ceramiczne akcesoria do konstrukcji dachów, które zapewniają długotrwałą ochronę budynku i jego estetyczną harmonię z krajobrazem. Niezwykle szeroka gama dachówek mnich-mniszka w kilku rozmiarach w tym z kolorystyką z serii premium oraz akcesoriów systemowych, spełni każdą estetyczną potrzebę konstruowania wytrzymałych i szczelnych dachów z projektów domów ekskluzywnych, luksusowych willi i wyjątkowych rezydencji.

Produkty Grupy Tegolaia oparte są na tradycji rzemiosła, która przyniosła dotychczasowe wybitne osiągnięcia firmy oraz na wspaniałym, tradycyjnym materiale jakim jest wysokogatunkowa glina z regionu Veneto.

Firma angażuje się również w ciągłe poszukiwanie materiałów i innowacyjnych rozwiązań produkcji najlepszych dachów do ochrony domów, budynków mieszkalnych, zabytkowych i nowoczesnych budynków.