Aktualności

Strona Główna > Aktualności > Wiosenne nowości -dachówki z Portugalii

21 marca 2022

Wiosenne nowości -dachówki z Portugalii

Tej wiosny wprowadziliśmy do oferty nową linię produktów, piękne dachówki UMBELINO MONTEIRO z Portugalii.

Z firmą UMBELINO MONTEIRO poznaliśmy się blisko dwadzieścia lat temu.
Na początku stulecia, tuż po wejściu Polski do Unii Europejskiej nasi klienci nie byli jeszcze gotowi do tak odważnych produktów, jakie są tworzone u naszego partnera na skraju Europy. Dziś sytuacja się zmieniła diametralnie. Po długich latach promocji w Polsce dachów w stylu śródziemnomorskim, te ceramiczne dzieła sztuki znajdują swoich wybrańców lub nawet odwrotnie. Mamy z pewnością najlepszych klientów na całym świecie. Potraficie doceniać nasze starania i nie ważne czy budujemy dla Was dach w zacisznym, nikomu nieznanym zakątku naszej pięknej ojczyzny, czy na wybrzeżach Australii, Chorwacji, Florydzie czy gdziekolwiek indziej.
 
Firma UMBELINO MONTEIRO została założona w 1959 roku.
Jest to portugalska firma zlokalizowana w dzielnicy Leiria w środkowej Portugalii. UMBELINO MONTEIRO zajmuje się produkcją dachówek i ceramicznych akcesoriów dachowych. Portugalia jest piękna i unikatowa. Nas zainteresowała i zainspirowała wyjątkowa glina, bogata kolorystyka i wspaniała jakość i różnorodność dachówek UM – UMBELINO MONTEIRO. Dachówki ceramiczne UMBELINO MONTEIRO produkowane są w szerokiej gamie kolorów naturalnych, śródziemnomorskich i szkliwionych. Bogactwo tych kolorów daje ogromne możliwości i pozwala zaprojektować dach zgodnie z osobowością przyszłego użytkownika. W portfolio produktów UMBELINO MONTEIRO znajdują się produkty nadające się do zachowania tradycyjnej zabudowy lub do projektowania innowacyjnych projektów o rustykalnym, śródziemnomorskim charakterze. Firma jako jeden z najważniejszych graczy na portugalskim rynku pokryć dachowych i lider w ochronie dziedzictwa kulturowego, dba o to aby jej produkty i systemy dachowe były używane w rekonstrukcji znanych budynków lokalnych, takich jak Klasztor Hieronimitów w Lizbonie czy Pałac Pena w Sintrze. Jakość produktów i systemów konstrukcyjnych dachów wraz z obsługą klienta sprawia, że UMBELINO MONTEIRO jest obecne w coraz większej liczbie krajów w Europie, Afryce, Ameryce i Azji. 
 
W Polsce produkt dotychczas zupełnie niszowy, będzie cieszył oko i serce naszych klientów trzema liniami produktowymi. Nasza „klasyka gatunku”, dachówka CANUDO czyli mnich mniszka w oszałamiającej palecie kolorów. Dachówka pałacowa LUCA w wersji premium i klasycznej. Zbliżona do znanej niektórym inwestorom architektom i dekarzom jako dachówka klasztorna lub nasza linia dachówek antycznych, choć nieco inna i stylowa. Dachówka Marsylka Premium. Niby zwykła marsylka, ale nie tak do końca…
 
Zapraszamy na nasz kanał youtube :
Dachówka mnich mniszka 
Dachówka pałacowa LUSA
Dachówka Marsylka Premium 
 
 

Powrót do aktualności