Oferta

Strona Główna > Oferta > Dachówka esówka RT Højslev Lille Dansk format Randers Tegl

Dachówka esówka RT Højslev Lille Dansk format Randers Tegl

Dachówka Højslev Lille Dansk format Randers Tegl to klasyczna dachówka esówka. Niewielki rozmiar około 14 szt. na m2 sprawia, że dachówka Højslev Lille Dansk idealnie nadaje się na małe dachy oraz do prac renowacyjnych na budynkach historycznych.

Højslev to  dachówka ceramiczna zaprojektowana z myślą o surowym klimacie Skandynawii, doskonale sprawdzi się zatem również w polskich warunkach. Dachówki powstają na bazie unikalnej mieszanki gliny z łupkiem i wypalane są w kasetach w temperaturze 1050°C – wyższej niż wiele innych dachówek dostępnych na rynku. Rezultatem jest piękna i niezniszczalna dachówka w charakterystycznych kolorach i kształtach.

Højslev Lille Dansk format jest dostępna w kilku kolorach: RT806, RT821, RT820.

◊ Cena podawana jest w indywidualnie kalkulowanej wycenie. Dostępność: na zapytanie.

Højslev jest oznaczona znakiem CE, spełnia parametry wymagane dla naszego klimatu (CE UNI EN 1304).
Certyfikaty CE znajdziecie Państwo w zakładce Do pobrania na naszej stronie.

Dostępne odcienie
RT Højslev Lille Dansk format Randers Tegl, kolor RT821 | dachyrustykalne.pl RT Højslev Lille Dansk format Randers Tegl, kolor RT806 | dachyrustykalne.pl RT Højslev Lille Dansk format Randers Tegl, kolor RT820 | dachyrustykalne.pl
Szczegóły techniczne
Nazwa: Dachówka esówka Højslev Lille Dansk Randers Tegl
Typ dachówki: esówka
Wymiar całkowity: 24,7 x 45,0 cm
Waga 1 szt.: ok. 2,9 kg
Ilość szt./m2 13,8-14
Kolory: naturalny czerwony, kolory postarzane, antracyt
Ilość sztuk na palecie: 256
Minimalne nachylenie połaci dachu: 30°
Gwarancja: 30 lat
Kraj pochodzenia: Dania
O Firmie

Randers Tegl – dostawca cegły dla całej Skandynawii od 1911 roku. Grupa Randers Tegl jest firmą rodzinną, jednym z wiodących producentów cegieł w Europie Północnej, o największych mocach produkcyjnych i najszerszym asortymencie. Nowoczesne produkty Randers Tegl są efektem wielopokoleniowych doświadczeń w produkcji cegieł.
Ciągły rozwój produktów opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu, dumie technicznej i ciekawości tworzenia innowacyjnych projektów cegieł.
Randers Tegl to odpowiedzialny producent, który stale odnawia swoje cegielnie i inwestuje w nowoczesny sprzęt, aby zapewnić przyjazną dla środowiska i zrównoważoną produkcję w dobrych warunkach pracy.

Cegielnia Højslev jest własnością grupy Randers-Tegl od 1982 roku. Cegielnia została nabyta w celu opracowania najlepszych dachówek ceramicznych na rynku. Podstawą była klasyczna duńska dachówka w kolorach, które dobrze komponują się z solidnym duńskim stylem budowlanym.

Cegielnia została zmodyfikowana i przebudowana, dzięki czemu dziś jest jedną z najnowocześniejszych w Europie Północnej, z racjonalną i aktualną produkcją, która wyznacza zupełnie nowy standard jakości tradycyjnych pustaków.

W Højslev produkowane są dachówki z unikalnej mieszanki gliny. Dachówki są formowane i suszone widoczną stroną do góry. Wreszcie są wypalane w szczególnie wysokich temperaturach. Rezultatem jest wyjątkowo solidna dachówka z twardą, gładką i odporną na zabrudzenia powierzchnią, zmniejszoną absorpcją wody i wyjątkową odpornością klimatyczną.

Oprócz płytek podłogowych produkuje 3 rodzaje dachówek falistych z kompletnym systemem dodatków ceramicznych. Piec o długości 110 m ma roczną wydajność 17 milionów dachówek, dystrybuowanych głównie w Danii, Norwegii i Szwecji.

Dachówki Højslev dostarczane są w wielu różnych kolorach – od klasycznej czerwieni, przez żółć, brąz i delikatny błękit, po angobowaną czerwień i czerń.

Powrót do listy produktów