Oferta

Strona Główna > Oferta > Dachówka esówka z zamkiem RT823 Højslev Scandinavia Randers Tegl

Dachówka esówka z zamkiem RT823 Højslev Scandinavia Randers Tegl

Dachówka Højslev RT823 Scandinavia Randers Tegl – Skandinavia to nowoczesna dachówka ceramiczna o klasycznym skandynawskim wyglądzie. Dzięki dachówce RT 823 Højslev Skandinavia zyskujesz klasyczny, ponadczasowy wygląd dachu i wszystkie zalety techniczne jakie może zapewnić dachówka wyprodukowana w nowoczesnej technologii. System zamków na dachówce zapewnia szczelny i bezproblemowy dach, który jest łatwy i szybki w montażu.

Dachówka Skandynavia została stworzona specjalnie dla surowego klimatu. Unikalna mieszanka gliny i wypalanie w temperaturze powyżej 1050C pomagają nadać dachówce właściwy kolor oraz mocne właściwości techniczne. Dachówki wypalane są w specjalnych kasetach, które zapewniają wysoką jednolitą jakość i stabilność kształtu. Wysoka temperatura wypalania jest głównym czynnikiem wyjątkowych właściwości Skandynavii.

Wysoka temperatura wypalania to niska nasiąkliwość i mocna zamknięta powierzchnia. Ma to tę zaletę, że dach jest mniej podatny na zabrudzenia i zanieczyszczenia.

◊ Cena podawana jest w indywidualnie kalkulowanej wycenie. Dostępność: na zapytanie.

Højslev jest oznaczona znakiem CE, spełnia parametry wymagane dla naszego klimatu (CE UNI EN 1304).
Certyfikaty CE znajdziecie Państwo w zakładce Do pobrania na naszej stronie.

Dostępne odcienie
Dachówka esówka z zamkiem Hojslev RT823 Scandinavia | dachyrustykalne.pl
Szczegóły techniczne
Nazwa: Dachówka esówka z zamkiem Højslev RT823 Scandinavia Randers Tegl
Typ dachówki: esówka z zamkiem
Wymiar całkowity: 28,0 x 43,0 cm
Waga 1 szt.: ok. 3,1 kg
Ilość szt./m2 12,4-13,5
Kolory: naturalny czerwony
Ilość sztuk na palecie: 216
Minimalne nachylenie połaci dachu: 20°
Gwarancja: 30 lat
Kraj pochodzenia: Dania
O Firmie

Randers Tegl – dostawca cegły dla całej Skandynawii od 1911 roku. Grupa Randers Tegl jest firmą rodzinną, jednym z wiodących producentów cegieł w Europie Północnej, o największych mocach produkcyjnych i najszerszym asortymencie. Nowoczesne produkty Randers Tegl są efektem wielopokoleniowych doświadczeń w produkcji cegieł.
Ciągły rozwój produktów opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu, dumie technicznej i ciekawości tworzenia innowacyjnych projektów cegieł.
Randers Tegl to odpowiedzialny producent, który stale odnawia swoje cegielnie i inwestuje w nowoczesny sprzęt, aby zapewnić przyjazną dla środowiska i zrównoważoną produkcję w dobrych warunkach pracy.

Cegielnia Højslev jest własnością grupy Randers-Tegl od 1982 roku. Cegielnia została nabyta w celu opracowania najlepszych dachówek ceramicznych na rynku. Podstawą była klasyczna duńska dachówka w kolorach, które dobrze komponują się z solidnym duńskim stylem budowlanym.

Cegielnia została zmodyfikowana i przebudowana, dzięki czemu dziś jest jedną z najnowocześniejszych w Europie Północnej, z racjonalną i aktualną produkcją, która wyznacza zupełnie nowy standard jakości tradycyjnych pustaków.

W Højslev produkowane są dachówki z unikalnej mieszanki gliny. Dachówki są formowane i suszone widoczną stroną do góry. Wreszcie są wypalane w szczególnie wysokich temperaturach. Rezultatem jest wyjątkowo solidna dachówka z twardą, gładką i odporną na zabrudzenia powierzchnią, zmniejszoną absorpcją wody i wyjątkową odpornością klimatyczną.

Oprócz płytek podłogowych produkuje 3 rodzaje dachówek falistych z kompletnym systemem dodatków ceramicznych. Piec o długości 110 m ma roczną wydajność 17 milionów dachówek, dystrybuowanych głównie w Danii, Norwegii i Szwecji.

Dachówki Højslev dostarczane są w wielu różnych kolorach – od klasycznej czerwieni, przez żółć, brąz i delikatny błękit, po angobowaną czerwień i czerń.

Powrót do listy produktów