Dachówki na elewacje

Strona Główna > Oferta > Dachówki na elewacje

Dachówka ceramiczna na elewacje – nadanie dachówce funkcji materiału na wykończenie fasad to nowy trend w projektowaniu budynków o nowoczesnej formie. Stosowana jako optyczne przedłużenie połaci dachowej na górnej części ścian lub na całej wysokości wygląda nietuzinkowo i elegancko.

Współczesne projekty, szczególnie modne tzw. nowoczesne stodoły bazują na prostych rozwiązaniach, gdzie ogranicza się ozdobne detale, często też pozbawione są okapów. Aby przełamać  lub przeciwnie podkreślić pewną surowość bryły domu czy budynku warto stosować odpowiednie barwy, faktury czy format dachówki.

Najlepiej sprawdzają się w tym celu ceramiczne dachówki płaskie z zamkiem lub dachówki małoformatowe w typie karpiówki. Dostępne są w różnych rozmiarach od małych np. 17x27 cm po duże dachówki z zamkiem o zużyciu tylko 10szt./m2. Dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej od standardowych czerni i antracytów przez kolory postarzanej czerwieni aż po jasne barwy żółci i szarości.

Układanie dachówki na ścianach jest porównywalne do montażu na dachu, choć jest bardziej czasochłonne ponieważ mocowana jest każda dachówka.

Dachówki elewacyjne dają możliwość realizacji nieszablonowych wizji architektonicznych zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych.