Dachówki Antyczne

Strona Główna > Oferta > Dachówki Antyczne

Dachówka Antyczna, to model zakładkowej dachówki ceramicznej o kształcie, który doskonale zastępuje na wszelkich obiektach dachówki mnich – mniszka, zatem idealnie nadaje się do renowacji budynków zabytkowych, co potwierdzają konserwatorzy zabytków.

W projektach wymagających zachowania historycznego, czy też śródziemnomorskiego wyglądu budynków zastosowanie właśnie dachówek typu dachówka Antyczna pozwala uzyskać charakterystyczny wizerunek dachu pokrytego dachówką mnich-mniszka, unikając przy tym kwestii trudnego i wymagającego dużego doświadczenia montażu.

Dachówki z grupy dachówek Antycznych charakteryzują się wysoką i dość szeroką falą, rozszerzającą się u podstawy. Cechą dodatkowo wzmacniającą efekt wizerunku dachu jak przy pokryciu dachowym z użyciem dachówek mnich- mniszka są boczne zagłębienia- rynienki imitujące dachówkę dolną-mniszkę.

Dachówki Antyczne dzięki zakładkom na górnych i bocznych krawędziach, tzw. Zamkom, oraz wyprofilowaniu spodów dachówek łatwo dopasowują się podczas układania oraz znakomicie uszczelniają miejsca połączeń pomiędzy dachówkami. Ich montaż jest zatem szybki są bardziej ekonomiczne niż dachówki mnich- mniszka oraz tworzą lżejsze pokrycie dachowe jednak ich kształt i pozwala zachować estetykę dachu w układzie mnich-mniszka.

Kolorystyka dachówek Antycznych utrzymana jest w typowej śródziemnomorskiej estetyce, są to ciepłe, naturalne kolory współgrające ze stylowymi wykończeniami w kamieniu czy w drewnie. Niejednorodna kolorystyka wraz z wysoką falą dachówki daje efekt cieniowania na dachu harmonijnie łączącego budynek z przyrodą. W niektórych modelach dostępne są również dachówki w kolorach rustykalnych - kolorystyka dająca wrażenie wiekowego pokrycia dachowego, jest to efekt uzyskany przez specjalną fakturę i dobór barw.

W naszym asortymencie znajdziecie Państwo dachówki Antyczne czterech producentów, firm SanMarco Terreal Italia, Terreal France, Tognana oraz FBM.