Dachówki Portugalki

Strona Główna > Oferta > Dachówki Portugalki

Dachówka Portugalka charakteryzuje się profilem z płaską częścią środkową oraz wyraźną, ostro zarysowaną falą o większej niż przy standardowych dachówkach dostępnych na rynku krzywiźnie – oddaje w dzisiejszych czasach historyczny kształt typowych dachów z rejonu Morza Śródziemnego. Wizerunek dachu, przy jej zastosowaniu, będzie bardzo podobny do dachu, gdzie zamontowano dachówkę typu mnich- mniszka w połączeniu z dachówką płaską gwarantując przy tym doskonałą szczelność i funkcjonalność dachu oraz wysoką mrozoodporność potwierdzoną certyfikatami CE.

Modele dachówek należące do grupy dachówek portugalek czy inaczej dachówek toskańskich lub nazywanych najbardziej ogólnie dachówkami śródziemnomorskimi są z reguły mniejsze niż dachówki Antyczne i doskonale nadają się na dachy o mniejszej powierzchni połaci, lub na niższe budynki, gdzie dachówki Antyczne mogłyby wyglądać „za ciężko”. Ten typ ceramicznego pokrycia dachowego stosowany jest zarówno w projektach estetycznie nawiązujących do typowych domów z południa Europy jak i na nowoczesnych budynkach awangardowo odnoszących się do klasycznych cech architektury tego rejonu.

Kolorystyka dachówek portugalek jest jedną z najszerszych, to nawet 13 kolorów w jednym modelu, które można ze sobą mieszać tak aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujący rezultat. Kolory dachówek portugalek to zarówno kolory z tzw. patyną dające efekt postarzanego, czy też rustykalnego dachu jak i barwy typowo śródziemnomorskie utrzymane w ciepłej tonacji.

W naszym asortymencie znajdziecie Państwo dachówki Portugalki trzech producentów: SanMarco Terreal Italia, Tognana oraz FBM.